تدریس خصوصی

تدریس خصوصی در منزل

تدریس خصوصی در منزل چیست؟ راهنمای والدین و دانش آموزان

تدریس خصوصی در منزل حرکتی مترقی در سراسر کشور و جهان است که در آن والدین به جای فرستادن فرزندانشان به آموزشگاه  تقویتی در مدرسه دولتی یا خصوصی سنتی ، از  تدریس خصوصی در منزل جهت تقویت و فوق برنامه بهره می برند. خانواده ها به دلایل مختلفی از جمله عدم رضایت از گزینه های آموزشی موجود ، مسافت و رفت و آمد و دغدغه هایی که بعد از بروز همه گیری کرونا به وقوع پیوست تدریس خصوصی در منزل را انتخاب می کنند.

تدریس خصوصی در منزل

تدریس خصوصی در منزل

امروزه اولیا وقت کافی برای همراهی دانش آموز خود را در امور تحصیلی ندارند و ترجیح می دهند این امر بسیار مهم را به معلمان باتجربه و متخصص با سابقه تدریس طولانی بسپارند. تا هم خودشان بتوانند به حرفه تخصصی خودشان بیشتر تمرکز کنند و هم فرزندشان از خدمات ارزنده برخوردار باشد.  وقت عنصر با ارزش زندگی در زندگی دانش آموزان بسیار باارزش می باشد و باید با نهایت دقت از آن بهره برد. با ملاحظه ارزش زمان دانش آموز و والدین، والدین بیشتری به جای اینکه فرزندان خود را به آموزشگاه های  حضوری بفرستند ، تدریس خصوصی در منزل را انتخاب می کنند. درباره تدریس خصوصی در منزل و مواردی که پدر و مادر بچه های خود را در خانه آموزش می دهند بیشتر بدانید.

تدریس خصوصی در منزل حرکتی مترقی در سراسر کشور و جهان است که در آن والدین به جای فرستادن فرزندانشان به آموزشگاه  تقویتی در مدرسه دولتی یا خصوصی سنتی ، از  تدریس خصوصی در منزل جهت تقویت و فوق برنامه بهره می برند. خانواده ها به دلایل مختلفی از جمله عدم رضایت از گزینه های آموزشی موجود ، مسافت و رفت و آمد و دغدغه هایی که بعد از بروز همه گیری کرونا به وقوع پیوست تدریس خصوصی در منزل را انتخاب می کنند.

در تدریس خصوصی در منزل یک معلم خصوصی با حضور در محل زندگی دانش آموز به صورت خصوصی درس می دهد. این سیستم آموزشی مکمل آموزش دروس مختلف خارج از محیط تحصیلی مدرسه یا دانشگاه می باشد. اغلب معلم خصوصی برای رفع اشکال،یادگیری پایه ای دروس مختلف و موفقیت در امتحان و کنکور می پردازد. همچنین مدرس خصوصی به دانش آموزانی که می خواهند در خانه درس بخوانند نیز می تواند تدریس کند.

گاهی اوقات اولیا و دانش آموز در تشخیص نقاط قوت و ضعف و استعداد های نهفته دانش آموز دچار ابهام هستند، این موارد در فضای خصوصی و با شناختی که معلم خصوصی از دانش آموز کسب می کند به راحتی به ارائه راهکار می پردازند

شرایط لازم برای تدریس خصوصی در منزل  چیست؟

تدریس خصوصی در منزل نیازمند مقدمات اولیه برای تمرکز حواس دانش آموز و معلم دارد تا در محیطی آرام به تدریس دروس بپردازند. محیط از نظر نور، صدا، سرمایش و گرمایش حتما کنترل شود تا عملکرد و بازدهی تدریس خصوصی در منزل افزایش یابد. دانش آموز حتما قبل از شروع تدریس خصوصی در منزل حتما استراحت داشته باشد. پوشش دانش آموز در تدریس خصوصی در منزل باید به نحوی انتخاب گردد که شاگرد احساس راحتی داشته باشد. معلم خصوصی قبل از شروع فرایند تدریس در منزل ابتدا دانش آموز را ارزیابی اولیه می کند و نقاط قوت و افت دانش آموز را برآورد می نماید. معلم خصوصی قبل از شروع فرایند تدریس در منزل ابتدا دانش آموز را ارزیابی اولیه می کند و نقاط قوت و افت دانش آموز را برآورد می نماید.  تا شیوه تدریس خود را با سبک یادگیری دانش آموز هماهنگ نماید.

چگونه تدریس خصوصی در منزل شروع کنیم؟

با افزایش روزافزون اشتغال مادران در بیرون از منزل و همچنین تغییر محتوا و روش های تدریس کتب در دوره ابتدایی و همچنین وجود نکات مهم و کلیدی در لابه لای دروس ضروری هست که والدین حتما از معلم خصوصی خبره و باتجربه برای این منظور کمک بگیرند. برای این منظور لیست بلندی از معلم خصوصی مجرب در سایت دیجی آموز درج می شود که می توانید با توجه به نیاز فرزندتان از این لیست انتخاب نمایید. در تدریس خصوصی در منزل دانش آموز آزادی عمل کامل در انتخاب معلم خود دارد و برخلاف سیستم آموزش رسمی که امکان تغییر معلم تقریبا کم هست دانش آموز در صورتی که احساس کند روش تدریس معلم نیازهایش را برآورده نمی کند، می تواند از معلم خصوصی دیگری کمک بگیرد.

معلم جایگاه والایی در فرهنگ ما و تمام جوامع دارا می باشد، و ما به تمام معلمان به دید احترام نگاه می کنیم و همگی قابل تقدیر می باشند. در تدریس خصوصی از آنجا که هزینه مضاعفی بر دوش خانواده تحمیل می شود و همچنین چون فردی وارد زندگی خصوصی خانواده می شود بهتر است بهترین معلمانی که کیفیت تدریس شان اثبات شده است انتخاب نماییم

نکاتی برای  تدریس خصوصی در منزل

هر معلم و همچنین دانش آموز سلایق و سبک های یادگیری و یاددهی متفاوتی دارند، بعضی از معلمان تدریس را به هنگام صبح ترجیح می دهند. البته تعدادی از معلمان خصوصی نیز سبک تدریس شان به گونه دیگر هست و دوست دارند تدریس خصوصی خود را به بعد از ظهر محول نمایند. برای دانش آموزان هم این سبک و سلایق صدق می کند و نمی توان درباره تایم توصیه نمود که کدام یک بهتر است، اصل اساسی عبارت از انتخاب آزاد و آگاهانه می باشد. غالب دانش آموزانی که با افت تحصیلی مواجه هستند از اینکه در کلاس عنوان نمایند که متوجه نشده اند دلهره دارند. ولی در کلاس خصوصی در منزل این حق برای دانش آموز محفوظ می باشد. دانش آموز بدون ترس و دلهره تا جایی که مطلب کاملا برایش روشن نشده است به پرسش و پاسخ خود ادامه می دهد.

درباره زمان دسترسی در شرایط خاص سال تحصیلی مانند امتحانات، چون در این مواقع وقت اساتید کاملا پر می باشد و امکان اینکه شما بتوانید در دقیقه نود و شب امتحان به یک معلم خصوصی خوب دسترسی داشته باشید بسیار کم می باشد بنابر این بهتر هست نسبت به هماهنگی جلسات آموزشی خود چند هفته قبل از موعد امتحانات اقدام نمایید. اما دانش آموزانی که به کمک بیشتر نیاز دارند بهتر است در طول سال تحصیلی و از اول سال نسبت به برنامه ریزی دقیق تدریس خصوصی در منزل در خلال هفته توجه داشته باشند تا از انباشته شدن مفاهیم دروس جلوگیری شود.

برنامه ریزی یک برنامه درسی برای تدریس خصوصی در منزل

افزایش سریع تعداد معلمان خصوصی  منجر به ایجاد طیف گسترده ای از برنامه های درسی و منابع در دسترس شده است. برنامه تدریس خصوصی با تعداد زیادی از گزینه ها بر اساس فلسفه های مختلف آموزشی ، رویکردهای یادگیری ، مدت زمانی که معلم خصوصی باید به آموزش روزانه اختصاص دهد ، و غیره پر شده است.

دانشمندان تعلیم و تربیت معتقدند که “کلید موفقیت تحصیلی، شخصی سازی آن است ، برای دستیابی به موفقیت در کشف استعدادهای فردی هر کودک ، قرار دادن دانش آموزان در محیطی که آنها می خواهند یاد بگیرند و جایی که می توانند به طور طبیعی احساسات واقعی خود را کشف کنند. دانش مندان معتقدند سبک یادگیری افراد به چهار دسته دیداری، شنیداری و  کلامی و حرکتی تقسیم می شود. تدریس در مدارس روزانه امکان رسیدگی معلم بر طبق سبک یادگیری شما را فراهم نمی کند. از جمله مزایای یادگیری از طریق آموزش خصوصی همین سازگاری و تطبیق سبک یادگیری شما با محتوای آموزشی می باشد.

جو کلاس درس به دلیل وجود رقابت بین دانش آموزان ممکن است سبب شود که دانش آموز علیرغم عدم تسلط به مطلب از طرح سوال و پرسش جهت یادگیری عمیق تر مطلب امتناع نماید. جو تدریس در منزل محیطی طبیعی فراهم می کند که در آن دانش آموز متناسب با علایق ، توانایی و سبک یادگیری منحصر به فرد  خود پیشرفت نماید.

مقاطع تحصیلی و نیاز به معلم خصوصی در منزل

تمامی مقاطع و تمام دانش آموزان چه زرنگ یا دانش آموزان دارای افت تحصیلی به راهنمایی و مشاوره معلم خصوصی نیاز دارند. دانش آموزان زرنگ برای پیشرفت بیشتر و نیل به اهداف عالی تحصیلی  و دانش آموزان ضعیف نیز جهت پوشش نقاط ضعف خود نیازمند  کمک معلم خصوصی می باشند.

مقاطع تحصیلی :

  1. دوره ابتدایی اول و دوم
  2. دوره متوسطه اول
  3. دوره متوسطه دوم

دانش آموزان ابتدایی عمده مشکلاتشان در دوره اول و به خصوص در کلاس های اول و دوم ابتدایی در خواندن، نوشتن و حساب کردن با مشکلاتی مواجه می شوند. از آنجا که این دوره تحصیلی زیربنای زندگی و تحصیل دانش آموز را تشکیل می دهد. توجه به نقاط قوت و ضعف دانش آموز بسیار مهم می باشد. معلمان باتجربه سایت دیجی آموز در کنار شما و همگام با شما سعی دارند مشکلات تحصیلی شما را بررسی نموده و شما را در موفقیت یاری نمایند.

در دوره متوسطه اول دانش آموزان شکافی را بین محیط تحصیلی ابتدایی و دبیرستان تجربه می نمایند و نیازمند وفق دادن خود با محیط مدرسه جدید و همچنین عادت کردن به معلمان متعدد برای دروس تخصصی می باشند. بنابراین اهمیت همراهی یک معلم خصوصی متبحر از اهمیت چند برابری برخوردار می باشد. گاها مشاهده می شود دانش آموزان موفق دوره ابتدایی به محض ورود به دوره دبیرستان اول از سازگاری در محیط مدرسه رنج می برند که به تدریج باعث افت دانش آموز می گردد. بهتر است والدین با توجه بیشتر در جلوگیری از بروز مشکلات تحصیلی برای دانش آموزان خود جلوگیری نمایند.

دوره متوسطه دوم شروع دوره رقابت برای سازندگی یک زندگی آینده موفق دانش آموزان محسوب می گردد. آسیب های تحصیلی در این دوران احتمالا غیرقابل جبران باشد. در این دوره به دلیل تخصصی تر شدن دروس اولیایی که تا دوره قبلی می توانستند تا حدودی پاسخگوی کمک های تحصیلی دانش آموزان باشد در این دوره به اقتضا تخصصی بودن دوره متوسطه دوم نمی توانند در تمام دروس کمک فرزند خود باشند بنابر این و رقابت شدید در کنکور باید از معلمان خصوصی برجسته استفاده نمود.

قیمت تدریس خصوصی در منزل

قیمت تدریس خصوصی در منزل به عوامل زیادی بستگی دارد. طبیعی هست با تخصصی تر شدن دروس هم تعداد معلمانی که بتوانند آن درس ها را در حد عالی که دانش آموز در کنکور رتبه خوبی کسب نماید تدریس نمایند کاسته می شود  همچنین به دلیل رقابت شدید در متوسطه و کنکور قیمت تدریس در این مقطع بالاتر از مقاطع قبلی می باشد.

 دروس مقاطع پایین تر هم به دلیل پیش نیاز بودن آنها برای مقاطع بالا و اهمیت تخصص معلم در برقراری رابطه با دانش آموزان از نظر جایگاه تفاوتی ندارند. چون در مقاطع پایین بسیاری از اولیا خودشان از عهده کمک بر می آیند رقابت برای معلم خصوصی کمتر است و این مساله سبب شده هزینه ها در مقایسه با کلاس های کنکور مقداری کمتر باشد.

خروج از نسخه موبایل