۱۰ نکته برای یادگیری ریاضی از پایه

۱۰نکته برای یادگیری ریاضی از پایه


یادگیری ریاضی از پایه : یادگیری آسان و درک بهتر ریاضی، چگونه پایه ریاضی خود را تقویت کنیم؟

اگر در پایه ریاضی ضعیف هستید و می خواهید در پایه خود قوی شوید بهتر است در این مطلب با ما همراه باشید.این مقاله به یاد گیری سریع تر ریاضی کمک می کند که شامل مطلب های مهمی می شود که ما در این سایت این مطالب را در خدمت شما قرار دادیم.ما قصد داریم مطالبی را در خدمت شما قرار دهیم که بتواند ریاضی شما را تقویت کند که راه ها یی را آماده کردیم که می تواند شما را به یاد گیری آسان تر و درک بهتر ریاضی نزدیکتر کند. دانش آموزانی که  ترس از ریاضی یا اضطراب ریاضی دارند می توانند مطالب مفیدی را در  لینک زیر پیدا کنند و به ریاضی علاقمند شوند.

مقاله ترس از ریاضی و اضطراب ریاضی

مرور درس های جدید خوانده شده جهت یادگیری ریاضی از پایه و تقویت پایه ریاضی:

مرور درس بعد از یاد گیری درس تا همان حد که آسان است تا همان حد هم سخت است اما کمک زیادی می کند تا دروسی که تازه خوانده ایم و ملکه ذهنمان نشده است با چند بار مرور درس جدید ملکه ذهنمان می شود.در هر حال مرور درس کمک فراوانی به یاد گیری دروس می کند.

حل تمرینات تکمیلی برای بهتر درک کردن درس جهت یادگیری ریاضی از پایه:

اگر شما بتوانید علاوه بر تمریناتی که در کلاس درس به شما داده شده است تمرینات بیشتری حل {کامل} کنید و ان هارا در دفتری یادداشت کنید و از ان ها بتوانید برداشت{چیزی بیاموزید} کنید می توانید در درسی که هستید فول فول{درک کردن بهتر}شوید جهت یادگیری ریاضی از پایه یعنی شما دارید راه درستی را پیش می روید و این کار موجب پیشرفت شما می شود.و حتی می توانید در موقع امتحانات ترم{امتحاناتی که در کارنامه یادداشت می شوند}راحت تر باشید و هیچ استرسی{افسردگی}نخواهید داشت و امتحان خود را به راحتی و تسلط داشتن به خودتان{به خودتان ایمان و باور داشته باشید}و امتحان خود را در کارنامه با نمره عالی ثبت کنید.

چگونه ریاضی خود را قوی کنیم ، فعال بودن {گوش دادن} در کلاس ریاضی جهت یادگیری ریاضی از پایه:

اگر شما هم جزو آن دسته از دانش آموزان هستید که همیشه از خودتان سوال می کنید چگونه ریاضی خود تقویت کنیم، توجه داشته باشید که برای یادگیری ریاضی از پایه راز هایی در ریاضی وجود دارد که یکی دیگر از این راز ها خوب گوش دادن به درس در کلاس درس ریاضی است که یکی از راه دیگر این است که جزوه ای بنویسید و در نوشتن این جزوه سلیقه به خرج دهید مثلا : از مداد و خودکار های رنگی استفاده کنیم تا موقع خواندن این جزوه ها تمام مطالب این جزوه را درک کنیم و انجام این کار درس خواندن را برای شما جذاب تر می کند و در حین خواندن حوصله شما سر نمی رود.و سعی کنید تا مطلب را خوب درک کنید و تا خوب درک نکردید به خواندن ان مطلب با شروع مجدد ادامه دهید تا درک کنید.

برنامه ریزی درست برای یادگیری آسان ریاضی بسیار مهم:

همه در زندگی خود به برنامه ریزی نیاز دارند. برنامه ریزی در درس بسیار مهم است .این برنامه ریزی باید بسیار خوب و دقیق باشد.برای مثال برای شرکت در کلاسها و نوشتن تکالیف و حل تمرین ومرور درس به برنامه ریزی نیاز داریم.اگر برای این موضوع بسیار مهم وقت بگذارید بسیار موفق خواهید بود.

مطالعه قبل از تدریس درس جدید در کلاس برای یادگیری آسان ریاضی:

در صورت امکان درسی را که آموزگار تازه می خواهد آموزش دهد را جلو جلو بخوانید و اگر کلاس خصوصی در خانه دارید با معلم خصوصی خود هماهنگ کنید تا ان درس را سریعتر و جلوتر آموزش دهد تا وقتی سر کلاس درس می روید اماده باشید.

 نگذاشتن امتحان برای شب امتحان بسیار مهم:

امتحان ریاضی امتحانی نیست که شب قبل امتحان خوانده شود.حالا اگر در هر صورت خواندید و قبول شدید اما هیچ چیزی بعد از شب امتحان به یادتان نمی اید و شما تا سالیان سال با درس ریاضی مواجه می شویدوبرای سال های بعد مشکلاتی در درس ریاضی خواهید داشت.پس باید در طول ایام امتحانات به نوشتن جزوه و رفع اشکالات خود و حل مسئله برای به یاد ماندن درس برای شب امتحان پی برد.

داوطلب شدن برای حل مسائل ریاضی در کلاس درس ریاضی:

داوطلب شدن به آموزش بهتر شما و یاد گیری دیگران و توجه بیشتر شما به درس خواهد بود که کمک می کند در کلاس درس فعالتر باشید تا بهتر درس را درک کنید.

اهمیت دادن به کتاب درسی ریاضی برای مطالعه جهت یادگیری ریاضی از پایه:

افرادی از کتاب کمک آموزشی استفاده می کنند. و پول زیادی خرج می کنند.شما می توانید کتاب ریاضی خودتان را اولویت قرار دهید.کتاب های کمک درسی هم از روی کتاب اصلی ریاضی نوشته شده. شما می توانید با دقت بیشتر در کلاس درسی و تمام مسئله ها را بدون نیاز به کتاب درسی انجام دهید و حتی اگر از کتاب درسی استفاده می کنید بهتر است ابتدا کتاب درسی ریاضی خودتان را مطالعه کنید تا وقتی کتاب درسی را نگاه می کنید بیشتر متوجه مطالب آنها شوید.

تقویت پایه ریاضی، خواندن امتحان ریاضی در ایام امتحان نه شب امتحان:

نابرده رنج گنج             میسر نمی شود

این ضرب المثل به این اشاره می کند که برای رسیدن به هر چیز باید رنج و زحمت بکشی. یادگیری ریاضی از پایه هم مانند این است تا تلاش نکنی یاد نمی گیری. ریاضی را باید در طول امتحان ترم خواند تا در و در شب امتحان نخوانید تا در شب امتحان بدون افسردگی امتحان بدهید و نمره عالی را در کارنامه خود ثبت کنید.و بین ضرب المثل شیری یا روباه شیر جواب شما باشد سربلند بمانید.

جهت تقویت پایه ریاضی تان هر تمرین را برای خودتان توضیح دهید تا در یادگیری ریاضی از پایه پیشرفت تان بیشتر گردد:

از ریاضی ترس نداشته باشید و با خودتان مهربان باشید و به خودتان بگویید یادگیری ریاضی آسان است. همیشه در حال هر تمرینی سوال را به خودتان بلند و کامل توضیح دهید تا موقع امتحان در حل مسئله هم مشکل نداشته باشید و از توضیح تا فرمول حتی تا یک نقطه هم ملکه ذهن شما شده باشد.

جهت یادگیری ریاضی از پایه حتما به رفع اشکال بپردازید:

اگر اشکال دارید باید اشکالات خود را بررسی کنید و ببینید برای کدام پایه است و من کدام قسمت را مشکل دارم چون اگر اشکالات خود را برطرف نکنید در پایه های بالاتر چیز های سخت تری آموزش خواهند داد که مربوط به سال های قبل هم است و باید اشکالات خود را برطرف کنید تا با مشکلی در پایه های بالاتر مواجه نشوید.

برای تقویت ریاضی تمرین های زیادی حل کنید:

یادگیری ریاضی از پایه به تمرین وابسته است. اگر می خواهید بهت ریاضی را یاد بگیرید با حل مسئله شروع کنید. حل مسئله به یاد گیری بسیار کمک می کند.ابتدا با حل مسئله های اسان و بهد از گذشت زمان به سوی حل مسئله های سخت حرکت کنید تا بتوانید هر گونه و هر شکل مسئله ای را حل کنید. به تدریج با تمرینات بیشتر شما هم به جواب سوالتان برسید که چگونه ریاضی خود تقویت کنیم

ریاضی را به روش خودتان بخوانید:

برای تقویت ریاضی و یادگیری ریاضی از پایه حتی نباید از کوچکترین مسئله ها به اسانی عبور کرد.ممکن است تمام درس و یا یک امتحان به ان یک مسئله کوچک وابسته باشد. سوال را به خود توضیح دهید دلیل بیاورید و دلیل ان را پیدا کنید و فرمول ان را پیدا کنید. مسئله های سخت و متوسط و آسان حل کنید.و با استفاده این روش ها ریاضی را بهتر بشناسید.

یادگیری ریاضی از پایه، درست تمرین کنیم:

اگر می خواهید ریاضی را بهتر بشناسید متوجه می شوید که یادگیری ریاضی آسان است و برای اینکه در یادگیری ریاضی از پایه و قوی شدن در ریاضی زمانی پیشرفت بیشتری حاصل شود، باید از مسئله های کتاب شروع کنیم. آرام آرام سراغ مسئله های سخت تر و بالاتر برویم . به درستی بنویسیم.اگر جواب مسئله ای را نمی دانیم ۱۰یا ۱۵ دقیقه فکر کنیم و راه حلی ارائه دهیم.مهم نیست درست باشد مهم این است که شما راه حلی ارائه داده اید و بعدا جواب را به دست می اورید.

جهت تقویت پایه ریاضی در کلاس های ریاضی فعال باشید و بدون هیچ توقفی در ان ها شرکت کنید:

برای یادگیری آسان ریاضی لازم است، از ریاضی ترس نداشته باشید. اگر می خواهید در ریاضی قوی شوید باید در کلاس درس ریاضی شرکت کنید. زیرا اولا آموزگار مطلبی را به صورت جمع بندی شده ارائه می دهد و شما روی ان مطلب بحث می کنید و کسی سوالی می پرسد و بحث گسترش پیدا می کند و حتی شما هم می توانید سوال هایی را که دارید بپرسید و بهتر ریاضی را یاد می گیرید.

امیدوارم با این مطالب به شما کمکی کرده باشیم.

موفق و پیروز باشید.

خداوند یار و نگهدار  شما عزیزان

یادگیری ریاضی از پایه

2 دیدگاه دربارهٔ «۱۰ نکته برای یادگیری ریاضی از پایه»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *